از استخر لازم است گاهی به صورت سرپوشیده و گاهی به صورت سرباز استفاده کرد و از شنا کردن لذت برد. بدون شک فصل زمستان زمان مناسبی برای بهره بردن از استخرهای روباز نمی‌باشد. به همین دلیل برای بهره بردن باید فکری کرد. بهترین راه‌حل اجرای پوشش استخر متحرک است. با نصب پوشش استخر شما صاحب یک استخر کاملاً خصوصی و سربسته خواهید شد. همچنین به دلیل مواد اولیه استفاده شده در پوشش استخر شما از اشعه‌های خورشید که برای سلامتی پوست مضر هستند در امان می‌مانید. علاوه بر موارد ذکر شده یک دکوراسیون شیک به استخر خود به شکلی کاملاً متفاوت خواهید بخشید.

پوشش متحرک استخر

در هر فصلی از سال و با هر شرایط آب‌وهوایی پوشش استخر برای شما مؤثر خواهد بود و با نصب آن به جای خارج شدن از استخر تنها با فشردن دکمه ریموت کنترل می‌توانید استخر را سرپوشیده کنید. پوشش استخر از مواد اولیه بسیار باکیفیتی تولید شده و در مقابل جریان‌های باد شدید و دمای 120 درجه مقاومت کافی را دارد. باکیفیت بودن مواد اولیه و سازه‌های آهنی به قدری بالا است که فرسایش این سازه در مقابل آب و هوای متغیر ایران در طی گذر زمان بسیار کم است. همچنین اشعه نور خورشید به داخل استخر ورود پیدا نمی‌کند و سلامتی پوست شما به خطر نمی‌افتد. اگر شما هم رویای استفاده از استخر روباز خود را در تمامی فصول سال دارید؛ ما در مجموعه سرای هوشمند، روی‌ای شما را به تحقق می‌رسانیم.

استخر روباز خود را با پوشش متحرک استخر، به استخر سرپوشیده لاکچری تبدیل نمایید.

پوشش استخر روباز متحرک به دلیل استفاده از استخر روباز در چهار فصل سال، به طوری که امکان دید از بیرون استخر به فضای داخل وجود نداشته باشد و همچنین جلوگیری از ورود جانوران و گرد و غبار به داخل استخر، بسیار مورد توجه صاحبان ویلا و استخرهای شخصی قرار گرفته است.
البته این سازه‌ها در استخرهای روباز عمومی نیز استفاده می‌شود؛ و به ‌طور کلی با پوشش استخر قابلیتی بی‌نظیر برای بهره بردن از استخرهای روباز با هر متراژی در تمامی شرایط آب و هوایی و فصول مختلف سال فراهم می‌کنید.

استخر چهار فصل با پوشش استخر

در گذشته بسیاری از استخرهای روباز، به دلیل نبودن پوشش استخر، فقط در فصول گرم سال استفاده می‌شدند؛ اما امروزه تکنولوژی طراحی پوشش متحرک، این اجازه را به مهندسین و طراحان داده است؛ تا پیشنهادی فوق‌العاده برای استخرهای روباز داشته باشند. تصور کنید در هنگام بارندگی بر روی سقف متحرک استخر یا در روزهای سرد سال که برف محیط بیرون را پوشانده، شما می‌توانید در فضایی گرم، دل‌نشین و امن، در استخر روباز خود شنا کنید؛ این قابلیت بی‌نظیر فقط با اجرای پوشش استخر امکان‌پذیر است. همچنین مقاومت پوشش استخر در برابر شکستگی بالا است و از آسیب رسیدن به شما در زمان شنا کردن جلوگیری می‌کند.
برای استفاده از استخر در چهار فصل سال لازم است در روزهایی از سال استخر واقع در حیاط فاقد پوشش مورد نظر باشد. با اجـرای صحیح پوشـش متحـرک استخـر، در واقـع از هـر 2 حـالـت اسـتخـر (کامـلاً روبــاز و ســرپـوشـیده) بهره‌مند خـواهید شد. این ویژگی‌ها فقط برای استخرهای روباز شخصی نیست؛ بلکه استخرهای تجاری و عمومی نیز می‌توانند برای استفاده همیشگی از امکانات مجموعه خود، از پوشش متحرک استخر استفاده کنند و به بهبود کسب‌وکار خود بپردازند. همچنین برای زیباسازی بیشتر می‌توانید از رنگ‌های متناسب با دکوراسیون استفاده کنید.

انتخاب پوشش متحرک بر اساس شرایط آب و هوایی

پوشش متحرک محصول جدیدی است که با توجه به کاربردهای گوناگونش به یک محصول پرطرفدار تبدیل شده است. پوشش متحرک به عنوان یک پوشش ثانویه می‌تواند در بخش‌های مختلف ساختمان مانند حیاط، بالکن، تراس، ایوان، آلاچیق، بام و … طراحی و نصب شود و محیط مناسبی را برای دورهمی فراهم کند. در کشور ایران برای تولید و ساخت آن با توجه به تنوع آب و هوایی در هر منطقه از مواد اولیه و پارچه مقاوم و سازگار با شرایط آن منطقه استفاده می‌شود. در صورت برقی بودن پوشش متحرک و استفاده از ریموت، محصول به راحتی باز و بسته می‌شود و موتور استفاده شده در آن نیز کاملاً بی‌صدا می‌باشد.

طراحی سقف استخر متحرک

پوشش استخر متحرک به دلیل حرکت مکانیکی، یک سیستم کاملاً پیچیده است. سازه‌ای که از قطعات مختلفی تولید شده و عملکرد آن در هر دو قسمت سازه و حرکت، باید با بالاترین کیفیت انجام شود. اولین مرحله از کیفیت داشتن طراحی صحیح و اصولی است. یک طراحی درست باید بتواند به تمام نیازهای کارفرما پاسخ بدهد و در عین حال سازه‌ای زیبا، مقاوم و سبک نیز باشد. پیچیدگی‌های طراحی چنین سازه‌ای با توجه به متراژ، شرایط محیطی، نسبت طول و عرض فضای مورد نظر، نوع کف‌سازی محل سازه و… متغیر می‌باشد.
بعد از طراحی صحیح، مواد و قطعات اولیه استفاده شده در تولید سازه اهمیت دارد. بدون تردید اگر سازه شما با قطعات بی‌کیفیت تولید شود؛ عملکرد بهینه و عمر طولانی نخواهد داشت. برای کارفرما بسیار مهم است که این سازه برای طولانی مدت با همان کیفیت اولیه کار کند؛ بنابراین کیفیت قطعات به کار رفته، مخصوصاً قطعات اصلی آن، بسیار حائز اهمیت است. اصلی‌ترین متریال‌های استفاده شده در سقف متحرک استخر شامل قطعاتی از جمله ریل، غلطک، لاستیک، قطعات آلومینیوم و موتور است. هر کدام از قطعات گفته شده، نقش مشخصی دارند مثلاً قطعات آلومینیوم بدنه سقف متحرک استخر را تشکیل می‌دهند بنابراین باید کیفیت آنها بالا باشد.

پوشش استخر شروع یک رؤیا

ما در مجموعه سرای هوشمند برای تحقق بخشیدن به رویای شما آماده هستیم. مجموعه سرای هوشمند با سال‌ها سابقه درخشان در زمینه‌ی طراحی و ساخت انواع سقف برقی تولید محصول باکیفیت را هدف اصلی فعالیت‌های خود قرار داده است. شرکت سرای هوشمند انواع سقف متحرک استخر را در دو مدل دستی و برقی با ظاهری زیبا و مقاوم با مناسب‌ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌کند. تنها کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره تخصصی رایگان آنها استفاده کنید و با توجه به ویژگی‌های مورد نظر، شرایط محیطی و بودجه در نظر گرفته شده، بهترین پیشنهادات را دریافت کنید.

ویژگی پوشش متحرک استخر

 • جنس ستون و بدنه  PVC، آهن یا آلومینیوم (یا تلفیقی از این موارد) می‌باشد.
 • پوشش استخر در برابر رطوبت و گازهایی نظیر کلر کاملاً ایمن‌سازی شده‌اند.
 • پوشش متحرک استخر قابلیت خودکار شدن و کنترل باز و بسته شدن کاور با ریموت از راه دور را دارد.
 • با اجرای سقف متحرک استخر در انواع و ابعاد گوناگون؛ می‌توانید در تمام فصول سال به ورزش لذت‌بخش شنا بپردازید.
 • پوشش استخر علاوه بر آب‌بند بودن و نورگیر بودن، امکان باز و بسته شدن را نیز دارد.

پوشش استخر

امروزه به دلیل مشغله‌های کاری امکان بهره بردن از استخرهای سرپوشیده در مکان‌های عمومی برای همه افراد وجود ندارد و مردم به سمت احداث استخر در محوطه ساختمان خود رفته‌اند؛ اما با در نظر گرفتن اینکه سازه استخر از چه جنسی باشد باید برای محافظت از استخر و بهره‌گیری مطلوب از آن اقدامات لازم را انجام داد.
صاحبان باغ و ویلا با ساخت استخر در فضای باز با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد که انواع سقف استخر این مشکلات را به خوبی برطرف کرده است. برای اجرای پوشش متحرک روی استخر، به فضای باز در اطراف استخر برای احداث ریل که جنس آن گالوانیزه می‌باشد، نیاز است. با توجه به درخواست کارفرما در اجرای پروژه تعداد ریل‌ها را می‌توان کم یا زیاد کرد. مهم‌ترین بخش در سقف استخر ریل و سازه است.

شکل‌های مختلف پوشش استخر روباز

پوشش استخر روباز متحرک به شکل‌های مختلف و با مواد اولیه متنوع طراحی و تولید می‌شود که در زیر به آنها اشاره خواهیم کرد:

پوشش استخر با اسکلت آهنی یا اسکلت آلومینیومی:

اجرای اسکلت آهنی محکم‌تر از اسکلت آلومینیومی می‌باشد و در زمان بارش برف، باران و باد مقاومت بیشتری نسبت به آلومینیوم دارد.

پوشش استخر با ارتفاع کم یا ارتفاع زیاد (با دیواره یا بدون دیواره):

زمانی که هدف شما استفاده از استخر در چهار فصل سال باشد، باید استخری با دیواره حداقل ۱۵۰ سانتی‌متری طراحی و احداث شود. زمانی که هدف جلوگیری از کثیف شدن آب و نفوذ گرد و غبار و شاخ و برگ درختان و سقوط ناگهانی جانوران و حتی انسان به داخل استخر باشد می‌توان از پوشش استخری با حداقل ارتفاع اجرا کرد.

پوشش استخر قوسی یا شیب‌دار دو طرفه:

پوشش استخر به شکل قوسی یا شیب‌دار با توجه به سلیقه و محیط اطراف استخر طراحی می‌شود. نوع پوششی که روی اسکلت قرار می‌گیرد اغلب از جنس ورق پلی کربنات دوجداره ۸ میل یا دو جداره ۱۰ میل یا ورق پلی کربنات تخت یا فلت ۴ میل می‌باشد. لازم به ذکر است ورق فلت ۴ میل دارای مقاومت ضربه‌ای و دوام بالاتری نسبت به مدل دو جداره می‌باشد.
برای مشاهده خدمات و محصولات شرکت سرای هوشمند کلیک کنید.

پوشش استخر را بیشتر بشناسیم

امروزه در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی مانند باغ‌ها و ویلاها استخر به عنوان یک رکن بسیار مهم برای ساکنین طراحی می‌شود. شنا کردن در اینگونه استخرها در فصل تابستان لذت‌بخش بوده اما در هوای سرد زمستان استفاده از چنین فضای تفریحی غیرممکن می‌شود؛ مجموعه سرای هوشمند با تولید انواع پوشش استخر توانسته این مشکل بزرگ را برطرف کند. اجرای پوشش متحرک برای استخرهای روباز، قابلیت بهره بردن از استخر را در چهار فصل سال فراهم می‌کند.
قیمت سقف استخر با توجه به متراژ استخر، جنس پوشش، مدل متحرک بودن، طرح و ارتفاع درخواستی و… تعیین می‌شود. پس از بررسی اولیه و درخواست مشتری و کاربرد پوشش مورد نظر طراحی اولیه توسط مجموعه سرای هوشمند به همراه برآورد قیمت به کارفرما اعلام می‌شود.

مزایای پوشش متحرک استخر

 • بهره بردن از استخر در 4 فصل

پوشش متحرک برقی استخر سازه‌ای مدرن و تمام خودکار است و فضای استخر شما را به خوبی محافظت می‌کند و امکان بهره بردن از استخر را در هوای سرد برای شما فراهم می‌کند. سقف برقی استخر در فصل تابستان لذت استفاده از آفتاب و گرمای تابستانی را در حالت باز برای شما ایجاد می‌کند و از طرفی در سرمای زمستان محیطی محفوظ برای شما فراهم می‌کند.

 • خصوصی سازی استخر

وجود استخر در ساختمان یک مزیت بی‌نظیر است اما با وجود آپارتمان‌های مشرف و برج‌های بلند، خصوصی سازی استخر مشکل مهمی شده است. به ویژه استخرهای روباز که در دید همسایه‌ها قرار دارند و نمی‌توان به آسانی و بدون نگاه مزاحم از استخر بهره برد. همچنین با توجه به فرهنگ کشور ما استخرهای روباز ساخته شده در حیاط، ویلاها و باغ‌ها توسط افراد محدود به سن و جنسیت قابل استفاده می‌باشد.
پوشش استخر برای استفاده از استخر به دور از محدوده سن و جنسیت بسیار مؤثر است و دیگر نگران دید مزاحم نخواهید بود. درست مانند سقف حیاط خلوت و سایبان ماشین می‌توان برای استخرهایی که در حیاط ساخته شده‌اند، می‌توان یک سقف زیبا و کاربردی اجرا کرد.
اگر می‌خواهید با خیال راحت از امکانات رفاهی ساختمان خود استفاده کنید می‌توانید پوشش متحرک سفارش دهید.

انواع پوشش استخر

پوشش متحرک شیشه‌ای، پوشش متحرک پلی کربنات و پوشش متحرک پارچه‌ای انتخاب‌های ایده آل برای سرپوشیده کردن استخر بوده و زیبایی بی‌نظیری را برای فضای استخر شما فراهم می‌کند. پوشش متحرک شیشه‌ای استخر سازه‌ای سنگین و لوکس بوده که هزینه بالایی دارد و به دلیل شفافیت شیشه ممکن است مسائلی به وجود آید.
توصیه مجموعه سرای هوشمند برای سرپوشیده کردن استخر، پوشش متحرک پلی کربنات یا پوشش متحرک پارچه‌ای بوده که سازه را سبک‌تر کرده و در هزینه نیز صرفه‌جویی می‌شود، از طرفی با انتخاب پوشش پارچه‌ای دید اطراف کم خواهد شد.

برای اجرای انواع پوشش استخر با کارشناسان ما در تماس باشید.

پوشش استخر

نحوه اجرای انواع پوشش استخر

در ابتدا پوشش با مقطع موردنظر طراحی و تولید می‌شود. سپس مکان قرارگیری ریل‌ها را تراز و هموار می‌کنند. بعد از نصب ریل، سازه به همراه چرخ های مخصوص در ریل، به عقب یا جلو حرکت می‌کند. انواع پوشش استخر بسیار ساده نصب شده و در مدت زمان کوتاهی امکان برپایی دارند و توسط یک تا دو نیروی باتجربه می‌توان آن را به درستی اجرا نمود. سقف استخر متحرک را می‌توان به صورت دستی و برقی نصب کرد و هر زمانی که دوست داشته باشید آن را باز و بسته کنید. سقف استخر در صورت برقی بودن نیاز به سیم‌کشی دارد و می‌توان با ریموت آن را کنترل کرد و در صورت دستی بودن، با نیروی دست باید آن را باز یا بسته کرد.

نکات مهم در اجرای سقف متحرک استخر

 • اگر سقف متحرک را برای استخر می‌خواهید حتماً باید محل قرارگیری پایه‌گذاری ریل‌ها صاف و تراز باشد.
 • توجه کنید که جنس یراق‌آلات و پیچ‌ها از استیل مرغوب باشد.
 • هر چه تعداد قطعات بیش‌تر باشد تعداد ریل‌ها نیز بیش‌تر می‌شود و درنتیجه فضای بیش‌تری برای قرار دادن ریل‌ها لازم است.
 • اگر فضای شما برای قرار دادن ریل کم است بهترین حالت انتخاب بازشو سقف از وسط است تا از هر سمت فضای اشغالی ریل‌ها بر روی زمین کم‌تر شود.

نصب پوشش متحرک استخر

اجرای سقف متحرک پس از بازدید اولیه و در نظر گرفتن نیازهای کارفرما مبنی بر مدل متحرک بودن (به صورت تلسکوپی به یک یا دو طرف، به صورت یکجا اجرای سقف متحرک کامل، کل سقف به یک طرف حرکت کند)، رنگ پوشش، طرح مورد نظر، برداشت ابعاد و اندازه برای ترسیم طرح اولیه، جنس، مدل و رنگ سازه و… شروع و بعد از تائید نهایی و عقد قرارداد نیروها جهت اجرای پروژه به محل مورد نظر اعزام می‌شوند.

سایت گوگل

تماس با ما:

تلفن: 03135305107

همراه: 09136004965

وبسایت: http://jsaghf.com/

 

 

پروژه نصب سایبان برقی دو طرفه