سقف متحرک پارچه ای چیست؟

سقف متحرک پارچه ای شامل یک سیستم پوشش پارچه‌ای و آلومینیومی می‌باشد که بر روی ریل حرکت می‌کند. در سقف متحرک پارچه‌ای با نصب یک موتور، نیروی محرکه در سقف ایجاد می‌شود، از سوی دیگر با طراحی ریموت کنترل، عمل باز و بسته شدن سقف پارچه ای تحت فرمان کاربر انجام می‌شود. سقف متحرک به دو حالت مکانیکی و اتوماتیک می‌باشد. در مدل سقف متحرک مکانیکی، به منظور کاهش هزینه برای مشتری، عمل باز و بسته شدن سازه توسط دست انجام می‌شود.

با توجه به تنوع آب و هوایی در شهرهای مختلف، در هر منطقه باید از تکنولوژی‌های مناسب با آن آب و هوا استفاده نمود. سقف متحرک است علاوه بر زیبایی که به محیط می‌بخشد به راحتی در هر منطقه‌ای قابل استفاده است. سقف متحرک انواع مختلفی دارد که در این مقاله به نوع پارچه‌ای می‌پردازیم.

کاربرد سقف متحرک پارچه ای

امروزه از سقف متحرک پارچه ای برای زیبایی و حفاظت محیط استفاده می‌شود، از سقف متحرک پارچه ای می‌توان به عنوان سایه بان در برابر نور خورشید و حفاظت در برابر باد و باران استفاده نمود. سقف متحرک پارچه ای را می‌توان در محیط‌های مختلف با کاربری‌های متفاوت استفاده نمود. از جمله مکان‌هایی که می‌توان از سازه کششی متحرک استفاده برد موارد زیر می‌باشد:

 • سقف استخر روباز: از کاربردهای بی‌نظیر سقف‌های پارچه ای متحرک به عنوان سایبان و محافظ استخرهای روباز می باشد. سقف متحرک استخر مانع از ورود گرد و غبار به استخر می‌شود. سقف استخر به دلیل ایجاد حریم خصوصی و جلوگیری از دید استخر توسط ساختمان‌های مجاور بسیار محبوب شده است. علاوه بر این سقف متحرک پارچه ای جلوه‌ی بی‌نظیری به استخر شما می‌بخشد.
 • سقف کافی شاپ روباز: کافی‌شاپ‌هایی که درخواست استفاده از فضای بیرونی خود را دارند می‌توانند از سقف متحرک پارچه ای استفاده نمایند و در طول روز و هنگامی که هوا مساعد می‌باشد در فضای باز از مشتریان خود پذیرایی کنند و در زمان تابش شدید خورشید و بارش باران و برف با بستن سقف متحرک، فضایی دل‌چسب فراهم کنند؛ و رضایت‌مندی مشتریان را به حداکثر برسانند.
 • سایبان استادیوم: لغو هر یک از مسابقات ورزشی به علت آب و هوای نامساعد، هزینه‌هایی را در پی خواهد داشت. چمن زمین فوتبال به نور آفتاب جهت رشد نیاز دارد به همین دلیل استادیوم ورزشی همیشه بدون سقف ساخته می‌شود.مسابقات ورزشی هنگامی که آب و هوا نامساعد باشد امکان‌پذیر نیست و این موضوع باعث لغو مسابقه می‌شود که هزینه‌ی سنگینی را در پی خواهد داشت. بهترین راه حل هنگام شرایط آب و هوایی نامساعد مانند طوفان و باران­های شدید یا در زمانی که شدت تابش نور آفتاب زیاد است استفاده از سقف متحرک برای محافظت تماشاگران در استادیوم می‌باشد. با توجه به وزن سبک و ساختار صحیح سازه، اجرای دهانه بزرگ در استادیوم به خوبی قابل انجام می‌باشد.
 • سقف رستوران: رستوران‌هایی که دارای باغ و یا محیطی سرسبز هستند؛ برای محافظت از فضا نصب سقف متحرک پارچه ای بهترین گزینه می‌باشد تا در شرایط جوی نامساعد مخصوصاً در شب با باز کردن  سقف متحرک رستوران در زیر آسمان پر ستاره شب، در فضایی فوق‌العاده لذت‌بخش از مشتریان خود پذیرایی کنید.
 • سقف متحرک پارچه ای گلخانه: برای کنترل نور خورشید، باد و… در محیط‌هایی مانند گلخانه سقف متحرک پارچه ای بسیار مناسب می‌باشد، برای ایجاد شرایط مناسب در گلخانه با باز و بسته کردن سقف متحرک می‌توان شرایط ایده آلی را برای گل و گیاهان فراهم کرد.
 • سقف متحرک و سایبان تراس: برای فراهم آوردن مکانی زیبا در تراس، بام منزل و باغ می‌توانید سقف متحرک نصب و راه ­اندازی کنید تا فضایی دل‌نشین برای خود و عزیزانتان به خصوص در شب زیر آسمان پر ستاره به ارمغان آورید.

سقف پارچه ای

ویژگی سقف متحرک 

 • مقاومت سقف در مقابل طوفان و باد با شدت ۶۰ کیلومتر بر ساعت است.
 • مقاومت سقف در مقابل برف در حدود ۷۰ کیلوگرم بر مترمربع است.
 •  سازه­ ای سبک وزن است.
 • سقف متحرک با حداقل‌ترین زمان ممکن قابل بهره‌برداری می‌باشد.
 • ساختار کششی سقف بزرگ بسیار مقاوم و پایداراست که با توجه به استانداردهای ساخت و ساز دائمی ساخته می‌شود.

سقف برقی پارچه ای

سقف برقی از جمله محصولاتی است که علاوه بر زیبایی محیط شما را از باران، برف و باد محافظت می‌نماید، افرادی که زیر سقف متحرک هستند می‌توانند به راحتی با فضای خارج ارتباط داشته باشند و در زمان بارش باران می‌توانید از صدای برخورد قطره نای باران با سقف لذت ببرید.

سقف برقی پارچه ای به دلیل تنوع در اندازه، رنگ و طرح در انواع محیط‌های بزرگ و کوچک استفاده می‌شود. از ویژگی های دیگر این محصول زیبا نمودن محیط با نصب سیستم نورپردازی می‌باشد. هنگام نصب این سازه‌ی زیبا نیازی نیست که برای شهرداری هزینه‌ای پرداخت کنید.

با نصب سقف متحرک پارچه ای از هوای خنک و مطبوع لذت ببرید.

اگر فکر می‌کنید که محیط روباز شما در تابستان بسیار گرم است ممکن است تابش نور شدید خورشید مانع لذت بردن شما از فضای باز شود؛ سقف برقی در خنک شدن فضا بسیار مؤثر می‌باشد. با نصب سقف متحرک جلوی درب سایه‌ای بر روی محوطه ایجاد می‌شود و از ورود گرما به داخل جلوگیری می‌شود.

کاربرد سقف متحرک در تابستان بیشتر می‌باشد به دلیل اینکه می‌تواند به خوبی از تابش نور خورشید به صورت مستقیم جلوگیری نماید. دلیل دیگر اینکه هر رستوران در تابستان به منظور جلوگیری از گرما از وسایل سرمایشی مانند کولر استفاده می‌کند که هزینه بالایی دارد، برای کاهش اتلاف انرژی و کم کردن هزینه‌ها می‌توان از سقف برقی کمک گرفت.

مزایای سقف متحرک پارچه ای

 • تطبیق‌پذیری با شرایط محیطی
 • امکان استفاده در شرایط نامساعد آب و هوایی
 • صرفه‌جویی در انرژی
 • مقرون به صرفه بودن

سقف متحرک

سقف ­های متحرک پارچه ای کیفیت عالی و راحتی بی‌نظیری را برای شما به ارمغان می‌آورد. سقف متحرک زمانی که بسته باشد، به شما امکان لذت بردن از آفتاب را بدون سایه می‌دهد. سقف پارچه‌ای نسل جدیدی از سازه‌ها محسوب می‌شود که سقف‌هایی با دهانه بزرگ با استفاده از پارچه‌ی صنعتی سبک ایجاد می‌شود. به دلیل سبک بودن وزن پارچه، نیازی به پروفیل های بزرگ و سنگین نیست. همچنین با توجه به پیش ساخته بودن سقف پارچه ای، زمان اجرای پروژه کوتاه می‌باشد.

سقف متحرک را می‌توان به بخشی از دیوار ساختمان تکیه داد. همچنین می‌توان تیرک‌هایی را برای حمایت درون بتن قرار داد یا به کف پیچ نمود. به کمک این سیستم کنترل زیادی بر روی میزان تابش نور خورشید، گرما، سرما و باد خواهید داشت و از محیط مورد نظرتان نهایت استفاده را در طول سال می‌برید.

درباره‌ی سقف متحرک پارچه ای بیشتر بدانید

سقف متحرک محصولی فوق‌العاده است که امکان ایجاد سایه و یا بهره‌مندی از نور خورشید را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. پارچه‌ی به کار رفته در سقف متحرک باید از جنس بسیار مرغوب و بادوام تولید شود. پارچه‌ی سقف به صورت منظم جمع شده و در چهارچوب قرار می‌گیرد. استفاده از سقف‌های متحرک، ایده‌ای فوق‌العاده مناسب برای زیبایی، ایمنی محیط‌های مسکونی، تجاری و تفریحی می‌باشد که به دلیل استحکام بالا سالیان سال می‌توانید از آن استفاده کنید.

سقف متحرک به عنوان محصولی بی‌نظیر و پرکاربرد شناخته شده است؛ و از ویژگی‌های بارز آن که باعث محبوبیت این محصول شده است می‌توان به کاهش مصرف انرژی، نصب سریع و راحت، زیبایی و کیفیت بالای محصول به منظور ایجاد فضایی دل‌نشین در جهت رفاه کاربران اشاره نمود. سقف متحرک پارچه ای بسیار کارآمد می‌باشد و نسبت به سایر سازه‌های سقفی مقرون‌به‌صرفه‌تر نیز هست.

سقف متحرک پارچه ای را از کدام شرکت تهیه کنیم؟

شرکت سرای هوشمند به صورت حرفه‌ای در زمینه طراحی، تولید انواع سقف سقف برقی مانند مدل پارچه ای تحقیقات زیادی کرده و این محصول را مطابق با آخرین فناوری روز دنیا طراحی و تولید می‌نماید؛ و در ارائه مشاوره رایگان به کارفرمایان آمادگی دارد. سقف متحرک  قابلیت سایه‌اندازی و استفاده از نور روز را به صورت هم‌زمان طبق نیاز کاربر فراهم می‌کند.

اگر در محل مورد نظر خود به سقف متحرک نیاز دارید باید به نکات زیر توجه کنید:

 • محیطی مناسب برای اجرای سقف متحرک
 • مجری با سابقه و با مهارت فنی بالا
 • استفاده از متریال مرغوب

در صورتی که در مورد محصولات سرای هوشمند سؤالی دارید، با ما در تماس باشید، همکاران ما شما را به طور کامل راهنمایی می‌کنند.

سایت گوگل

تماس با ما

تلفن: 03135305107

همراه: 09136004965

وبسایت: http://jsaghf.com/