سقف برقی

سقف برقی با تکیه بر فناوری در بیشتر رستوران ها و مهمانسراهای کشورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و توسط ریموت کنترل به سادگی باز و بسته می شوند. سقف برقی به گونه ‌ای طراحی شده که در شرایط آب و هوایی گوناگون مانند تابش مستقیم نور خورشید، باران، برف، طوفان پایدار باشد. هم چنین قابلیت اضافه نمودن سیستم نورپردازی برای روشنایی فضا هنگام شب نیز وجود دارد. در این مقاله به انواع سقف متحرک و کاربرد آن ها می پردازیم.

اجزا تشکیل دهنده ی سقف برقی:

 1. سازه ای از جنس آلومینیوم
 2. پوشش سقف متحرک تا شونده
 3. موتور
 4. یراق آلات حرکتی (ریل)

کاربرد سقف متحرک:

سقف برقی کاربردهای بسیار گوناگونی دارد. کاربری ‌های شخصی تا کاربری های تجاری، دامنه وسیعی از کاربردها را برای سقف برقی فراهم آورده است. سقف متحرک در جایگاه‌های تجاری، استخرهای خصوصی و همگانی، استادیوم ورزشی، گلخانه، رستوران، کافی شاپ، باغ، نورگیر، پارکینگ و… به کار می رود.

هر از گاهی سقف متحرک به منظور فراهم آوردن محیطی جدید در خانه‌ های مسکونی برای ساختن جایی دلنشین جهت دورهمی های لذت بخش استفاده می شود. سقف متحرک این توانایی را به دارندگان کسب و کار می دهد تا محیط بیشتری برای نشان دادن خدمات خود به مشتریان داشته باشند. سقف برقی را می توان در سازمان‌ها برای برپایی محیطی جهت برگزاری نشست ‌های ویژه و پذیرایی از همگان و مهمان های ویژه به کار برد. از پرطرفدارترین کاربردهای سقف متحرک، استفاده از آن به عنوان سقف متحرک استخر در استخرهای روباز خصوصی و عمومی به منظور محیا نمودن استخر برای بهره‌مندی ۴ فصل از استخر نصب می شود.

سقف متحرک از نوین‌ترین و زیباترین مدل های پوشش‌های متحرک می باشد، این گونه سقف ها دارای سازه آلومینیومی است و با پارچه هایی مرغوب پوشیده می شوند. پارچه های با کیفیت و طرح و رنگ های گوناگون می تواند سبب زیبایی چشمگیر و متفاوت جلوه دادن محیط داخلی سقف شود. افزون بر آن پارچه نیز ضد آب می باشد.

تفاوت سقف متحرک با سایبان برقی در اندازه و ابعاد آن می باشد. بیشترین طول سایبان برقی ۶ متر و بیشترین جلو آمدگی سایبان ۳ متر است که این موضوع در سقف متحرک با محدودیت کمتری روبرو است به این ترتیب بهترین راهکار برای پوشاندن محیط های بزرگ مجهز نمودن فضا به سیستم سقف برقی است.

طراحی و اجرای سازه های سقف متحرک

طراحی سقف برقی به دلیل متحرک بودن دارای پیچیدگی‌های فنی ویژه‌ای می باشد. تمام مراحل کف سازی، سیستم ریل گذاری باید دقیق محاسبه شود و با دقت اجرا شود.

سقف‌ متحرک در مسیر خود حرکت می کند و به صورت تماماً اتوماتیک باز و بسته می شود. علاوه بر این سقف بنا بر نیاز و درخواست مشتریان می‌تواند دارای قابلیت های فراوانی مانند سیستم‌ نورپردازی، که جلوه ی بی نظیری به سقف می بخشد باشد. موتور برقی، ریل ‌ها، غلطک ها از اجزای سقف متحرک می باشد.

اگرچه مرغوب بودن همه قطعات استفاده شده در این سازه از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ ولی اهمیت قطعات آلومینیومی به دلیل این که ساختار بنیادی سازه را ایجاد کرده اهمیتی دوچندان دارند و باید دارای عمری طولانی و مقاومت بالا باشند. سقف آلومینیومی بر اساس استانداردهای مشخصی می باشد؛ بنابراین در زمان سفارش باید از شرکت سازنده بخواهید مرغوب ترین قطعات آلومینیومی را برای سازه شما به کار برد.

از طرف دیگر به دلیل این که قطعات آلومینیومی در برابر هوای آزاد مانند باران، برف، رطوبت، باد، آفتاب و… می باشد؛ جهت جلوگیری از ویرانی و فرسایش این قطعات، رنگ‌های ویژه‌ای را برای پوشش آن به کار می برند. این رنگ‌ها که رنگ‌های پودری الکترواستاتیک نام دارند؛ با ایجاد پوششی به اندازه 50 تا 60 میکرون، افزون بر ساختن لایه محافظی، دارای تنوع رنگی بالایی هست که باعث زیبایی سقف می شود.

سقف برقی

انواع سقف های برقی

 • سقف برقی پارچه ای:

  کاربرد: استخر، هتل، رستوران، استادیوم ورزشی، حیاط تجاری و مسکونی و فضای سرباز بیرونی

  سازه: آلومینیومی، سبکی سازه نسبت به آهن، پایداری رنگ سازه در برابر ریختن و آسیب پذیری

  پوشش سقف: روکش پارچه ای، پایدار در برابر گرما و سرما، دارای ۵ سال پشتیبانی

  موتور سازه: موتور محافظت شده در جعبه ای بند و هوابند

 • سقف برقی آلومینیومی:

  کاربرد: مناسب برای محیط روباز مانند رستوران، کافی شاپ، حیاط منازل، بالکن، تراس

  سازه: باز و بسته شدن سقف توسط ریموت کنترل، دوام بیشتر از نظر زمان و تحمل ضربه و فشار و همچنین استحکام در برابر اجسام تیز و سنگین

  پوشش سقف: ورق های آلومینیوم قابلیت حرکت و تنظیم میزان روشنایی ورودی به فضا از سقف را دارند. پوشش آلومینیوم در مقابل خوردگی و پوسیدگی بر اثر بارندگی و نور مستقیم آفتاب مقاومت بالایی دارد.

سقف برقی را به چه شرکتی سفارش دهیم؟

سقف برقی افزون بر نقش سازه، سیستمی متحرک نیز می باشد؛ بنابراین اگر می‌خواهید سیستم تولید شده، به‌ طور صحیح و با کیفیت بالا وظیفه خود را انجام دهد؛ باید در انتخاب شرکت سازنده دقت لازم را داشته باشید. کارشناسان و مهندسان ما در مجموعه سرای هوشمند، با داشتن سال‌ها تجربه، فعالیت، استفاده از دانش روز جهان و همچنین به‌کارگیری با کیفیت‌ ترین قطعات، محیطی زیبا و دلنشین و کاربردی را با نصب سقف متحرک برای شما به ارمغان می آورند.

شرکت سرای هوشمند آماده مشاوره رایگان در زمینه سقف برقی می باشد.

تماس با ما:

تلفن: 03135305107

همراه: 09136004965

وبسایت: http://jsaghf.com/

 

سایت گوگل