سایبان برقی و مشکلات آن

سایبان برقی در مکان‌های مختلفی مثل استخر، رستوران، مغازه ها، پارکینگ و خانه استفاده می‌شود، سایبان‌ ها در دو نوع ثابت و متحرک به فروش می‌رسند و هرکدام ویژگی های مربوط به خود را دارند. بیشتر افرادی که به دنبال خرید یک سایبان هستند نوع متحرک آن را انتخاب می‌کنند چون با گرفتن یک سایبان متحرک هر زمان که بخواهند آن را باز و هر زمانی که نخواهند آن را می‌بندند. سایبان‌های متحرک به دو دسته تقسیم می‌شوند: 1- سایبان دستی 2- سایبان برقی.

سایبان برقی از دیگر انواع آن علاقه مندان بیشتری دارد چون برای باز و بسته کردن آن هیچ نیازی به دخالت دست نیست و به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

مهم ترین مشکلات استفاده از سایبان برقی

تولید صدا هنگام باز و بسته کردن

از رایج ترین مشکلات  سایبان برقی این است که ممکن است پس از مدتی موقع باز و بسته شدن صدا دهند. دلیل ایجاد این صدا محکم نبودن براکت های آن است. برای حل این مشکل و صدا ندادن سایبان باید اتصال سایبان برقی به دیوارها و پیچ و مهره های ان را چک کنید. در صورت شل بودن آن‌ها را سفت کنید تا دیگر هنگام باز و بسته شدن صدا ندهند.

گود شدن پارچه سایبان

دلیل گود شدن پارچه ی سایبان قفل شدن بازوهاست. در صورتی که پارچه ی سایبان برقی شما گود شد کافی است بازوها را خلاف جهت بکشید تا پارچه محکم شود. به این نکته توجه داشته باشید که پارچه ی سایبان همیشه باید روی غلتک قرار بگیرد و زیر آن نباشد.

از کار افتادن موتور سایبان برقی

برای جلوگیری از گرم شدن بیش از اندازه ی موتور، آن را به یک سنسور گرمایشی تجهیز می‌کنند به همین دلیل وقتی چند بار سایبان برقی را باز و بسته کنید یا طولانی مدت از آن استفاده کنید باعث داغ شدن موتور و در نتیجه از کار افتادن آن می‌شود. اگر شما هم به این مشکل برخوردید برای 10 تا 15 دقیقه از آن استفاده نکنید و پس از گذشت این زمان دوباره امتحان کنید. اگر با این کار مشکلتان حل نشد باید با شرکتی که از آن‌ها خریده‌کرده اید تماس بگیرید و از آن‌ها بخواهید مشکل شما را بررسی و حل کنند.

بیشتر بخوانید : پارچه سایبان برقی

مواردی که هنگام استفاده از سایبان‌ها باید به آن‌ها توجه کنید:

برای استفاده باید مواردی را در نظر بگیرید تا باعث ایجاد مشکل در سایبان‌ها نشوید. این موارد عبارت اند از:

* باید زمانی که استفاده ای از سایبان نمی‌کنید برای پیشگیری از آسیب آن را جمع کنید.

* اگر می‌خواهید دچار هزینه ی مالی و جانی نشوید جدا از آویزان کردن چیزهایی مثل گلدان از چارچوب های سایبان خودداری کنید تا باعث شکسته شدن و آسیب دیدن آن نشوید. با این کار از پرداخت هزینه ی اضافی نیز در امان می‌مانید.

* در شرایطی که آب و هوا بسیار بد است اصلاً سایبان را باز نکنید.

* سعی کنید بعد از مدتی سایبان را با آب و شوینده بشویید تا تمیز شود.

* برای جمع کردن این محصول هنگامی که موتور از کار افتاده یا برق رفته است از فشار وارد کردن خودداری کنید.

* در صورتی که مشکل ایجاد شده برای سایبان اساسی باشد و خودتان توانایی برطرف کردن آن را نداشته باشید حتماً با شرکت سازنده یا کسی در این کار متخصص باشد زنگ بزنید و کمک بخواهید.

برای مشاره و خرید انواع سایبان برقی کلیک نمایید